9 головних фактів про компанії Google
Сергій Брін і його друг Ларрі Пейдж створили Google в роки навчання в Стенфордському університеті. На відміну від інших пошукачів, їх проект вмів аналізувати зв'язки між різними сайтами. Ця система в результаті отримала назву PageRank і стала протягом багатьох років головним болем і хлібом всіх SEO-оптимізаторів.
2)Назву Google Incorporated – це випадковість
Коли Сергій Брін презентував свій проект одному із засновників Sun Microsystems Енді Бехтольшайму, той зацікавився. Але поспіхом виписав чек на $100 тисяч на ім'я компанії Google Incorporated. Щоб їх можна було зняти, необхідно було юрособа саме з такою назвою.
Власне, саме 20 років тому Брін і Пейдж створили компанію, яка б дозволила отримати свою першу інвестицію. Ось так з'явилася формальна юридична організація, яка в подальшому перетворилася в одну з найбільших корпорацій світу.
3)Назви версій Android повинні були бути триб'ютом відомим роботам
Кожна нова версія операційної системи Android отримує назву десерту в алфавітному порядку. Прямо зараз актуальна – Android Oreo, яку протягом кількох тижнів змінить Android Pie. До цього була Nougat, а в 2016 році – Marshmallow.
Однак так було не завжди. Перші дві версії операційної системи носили назви Astro Boy і Bender – на честь відомих мультяшних роботів. Але, щоб не зіткнутися з проблемою авторських прав при використанні цих імен, компанії довелося відмовитися від таких назв і залишити їх тільки для внутрішнього використання. Перша готова для широкого кола користувачів версія Android називалася вже Cupcake.
4)Google скоро відмовляться від Android
У компанії заявили, що Android вичерпує себе – це вже дещо архаїчна система, в яку все складніше і складніше вбудовувати нові функції, особливо коли справа стосується штучного інтелекту. В результаті протягом п'яти років компанія планує замінити ветерана Android своєї нової ОС Google Fuchsia, робота над якою ведеться останні кілька років.
Спочатку компанія планує інтегрувати нову систему в пристрої «розумного» будинку. Станеться це вже зовсім скоро, не пізніше 2021 року. Ще через два роки замінять Google Android смартфонах і планшетах.
5)Штучний інтелект охолоджує дата-центри Google
Охолодження центру обробки даних (ЦОД) – одна з ключових статей витрат на обслуговування цих конструкцій. Гігантські будівлі, в яких стоять десятки і сотні тисяч шаф з обладнанням, виробляють колосальну кількість тепла, відвід якого коштує шалених грошей.
Системи охолодження в них настільки складні, що проектуванням та обслуговуванням займаються тільки дуже досвідчені інженерні бригади. Однак у дата-центрах Google вирішили спробувати налаштувати ці системи з допомогою штучного інтелекту. В результаті машина змогла підібрати такі параметри, що ефективність системи охолодження в одному з Цодів підвищилася на 40 %. Це дозволяє компанії економити кілька мільйонів доларів у рік.
6)Google хотіли купити «Яндекс»
15 років тому, в 2003 році, Брін і Пейдж були в Москві і зайшли до своїх колег. Після зустрічі вони близько року вели переписку і пропонували «Яндексу» стати частиною Google. Спочатку мова йшла про контракт на $30 млн, однак до кінця переговорів ця сума виросла до $130 млн.
Коли юристи Google, нарешті, приїхали в Росію, щоб укласти угоду, з'ясувалося, що американська компанія хотіла справити поглинання, а не злиття і зробити засновників «Яндекса» найманими працівниками. Очевидно, після такого повороту переговори були припинені і Google ще довго не могли встановити свою пошукову машину з російською мовою.
7)Лаконічний дизайн Google з'явився від незнання
Незважаючи на те що Брін і Пейдж – геніальні програмісти, верстка HTML була їх слабким місцем. В результаті на стартовій сторінці Google з самого початку було тільки пошукове вікно і кнопка Find.
Враховуючи, що в ті часи веб-сайти намагалися перевершити один одного в насиченості інформацією на головній сторінці, настільки лаконічний підхід здорово виділив Google на загальному тлі. У якийсь момент в компанії зробили альтернативну стартову сторінку, яку користувачі могли налаштувати під себе, але в підсумку Google закрили цей проект.
8)Google розробили шість месенджерів
Жоден не користується успіхомМабуть, єдина ніша, в якій у Google нічого не виходить, – це створення власного месенджера. Прямо зараз компанія проводить вже шосту спробу створити додаток для обміну повідомленнями. Швидше за все, як і про попередні експерименти, ви про це нічого не чули.
А ось і попередні п'ять: Google Talk (Chat), Google+, Hangouts, Duo і Allo. Новий месенджер буде покликаний замінити застарілий стандарт SMS/MMS, і прямо зараз Google намагаються активно домовитися з операторами, щоб вони почали підтримку нового протоколу під назвою RCS.
9)Google – найпопулярніший сайт
Відразу два ключових проекту компанії – пошук Google і відеохостинг YouTube – очолюють рейтинг популярності сайтів і є найбільш відвідуваними ресурсами в світі за версією Amazon Alexa.
Мова йде про глобальний адреса google.com, який працює скрізь. Крім нього в рейтингу окремо вважаються і всі регіональні домени: так, індійська версія google.co.in знаходиться на 12-му місці в світі по популярності (випереджаючи instagram, наприклад), японський google.co.jp – на 24-му місці, а на 28-му і 29-му – гонконгський google.co.hk і бразильський google.co.br. Російський google.ru знаходиться на 37-му місці, випереджаючи німецьку та французьку версії (38-е і 39-е відповідно), але поступаючись yandex.ru, який перебуває на 20-й позиції в світі.
- Коротка історія розвитку звукових картСьогодні відтворення і запис звуку здаються настільки природним процесом, що складно собі уявити, що порівняно недавно все було інакше. Були часи, коли звук здавався чимось даремним і непотрібним для ПК, а про природності звучання ніхто навіть не замислювався.Повна версія статті
- Перша у світі соціальна мережаЗа даними різних досліджень, близько 50% населення Землі загалом і 95% сучасної молоді зокрема не уявляють свого життя без спілкування в соціальних мережах. Ці веб-ресурси міцно зайняли свою нішу в повсякденному житті мільярдів людей, легко і швидко задовольняючи саму природну соціальну потребу будь-якого розумного істоти — потреба в спілкуванні.Повна версія статті