Історія Клавіатури
Control-ctrl.com.ua Історія комп'ютерної клавіатури налічує вже понад 150 років. Прообразом сучасної клавіатури були друкарські машинки, які з'явилися в середині XIX століття. Перша друкарська машинка була запатентована Крістофером Лэтем Шоулзом, її клавіші з літерами розташовувалися за алфавітом. З часом користувачі зрозуміли, що таке розташування незручно, так як літери, які використовувалися часто, перебували далеко від центру. Через трохи більше 20 років була винайдена латинська розкладка клавіатури, звана «QWERTY». Вона ж використовується і зараз. Цікаво, що російська розкладка клавіатури була придумана в Америці на початку XIX століття і практично в незмінному вигляді дійшла до наших днів. Назва «QWERTY» походить від перших 6-ти клавіш верхнього літерного ряду розкладки.
В 1943 році з'явився перший комп'ютер «ENIAC», який кинув світову науку в шок. Як і багато інших винаходи, в першу чергу комп'ютер став застосовуватися у військовій сфері, з його допомогою проводилися розрахунки балістичних даних. Програмування і введення значень здійснювалося за допомогою набірних панелей і перемикання штекерів.
Через 5 років з метою впровадження комп'ютерів в масове виробництво почалася розробка нових моделей BINAC і UNIVAC. Особливу увагу творці приділили проектування пристроїв введення/виводу.
Кардинальний перелом в історії створення комп'ютерної клавіатури стався з появою електричних друкарських машинок. У них були встановлені ємнісні клавіатури, що дозволяють здійснювати введення інформації більш м'якими і легкими натисненнями на клавіші.
У 1965 році при розробці фірмами General Electric і Bell нової операційної системи, був вперше створений інтерфейс видеотерминального показу. Це значно полегшує користувачам роботу з комп'ютерами, так як тепер вони могли побачити на екрані вводиться інформацію і відредагувати її.
З початку 80-х років минулого століття комп'ютери стали доступні не тільки великим фірмам, але і простим людям. Материнська плата таких комп'ютерів розташовувалася в одному корпусі з клавіатурою, до нього ж подсоединялось пристрій відображення інформації. Клавіатури також зазнали деяких змін: були додані клавіші «Alt», «Control», а клавіша «Enter» обзавелася функцією введення даних. Для зручності роботи з документами на клавіші цифрової клавіатури додали функції управління рухом курсору.
Надалі з появою так званих модульних персональних комп'ютерів, у яких материнська плата з процесором і пам'яттю була винесена в окремий корпус, клавіатура теж стала самостійним пристроєм. В єдиному корпусі були встановлені 83 клавіші, розбиті на два нерівних блоку. Перший – алфавітно-цифровий, який включає також стрілки управління курсором, другий – службовий, в ньому розташовувалися системні клавіші.
А в 1987 році в масове виробництво була запущена клавіатура відома нам і сьогодні. У зв'язку з тим, що кількість клавіш було збільшено з 83 до 101, така клавіатура отримала назву – розширена. Функціональні клавіші в ній були винесені окремо в верхній ряд, а їх кількість збільшилася на 2 одиниці: «F11» і «F12». Клавіші, відповідальні за управління рухом курсору, виділилися в окремий блок, розміщений між основним і цифровим блоками. Клавіші Alt і Ctrl були продубльовані і розміщені попарно ліворуч і праворуч від клавіші «пробіл».
Згадавши про те, як відбувалася еволюція клавіатури, ми розуміємо, що на цьому її розвиток не закінчується. Вона змінювалася і буде змінюватися з появою нових пристроїв і функцій.
- Коротка історія розвитку звукових картСьогодні відтворення і запис звуку здаються настільки природним процесом, що складно собі уявити, що порівняно недавно все було інакше. Були часи, коли звук здавався чимось даремним і непотрібним для ПК, а про природності звучання ніхто навіть не замислювався.Повна версія статті
- Перша у світі соціальна мережаЗа даними різних досліджень, близько 50% населення Землі загалом і 95% сучасної молоді зокрема не уявляють свого життя без спілкування в соціальних мережах. Ці веб-ресурси міцно зайняли свою нішу в повсякденному житті мільярдів людей, легко і швидко задовольняючи саму природну соціальну потребу будь-якого розумного істоти — потреба в спілкуванні.Повна версія статті